۱۰ اشتباهی که افراد موفق تکرار نمی کنند

۱۰ اشتباهی که افراد موفق تکرار نمی کنند
Photo Credit To pixabay.com

همه ما اشتباه می کنیم اما افرادی که از اشتباهاتشان عبور می کنند، افراد موفق هستند. دکتر هنری کلود

«هیچ گاه به عقب باز نگرد» یعنی چه؟ روانشناس و نویسنده ی «هیچ گاه به عقب باز نگردید: ۱۰ کاری که دیگر تکرار نخواهید کرد» (انتشارات Howard Books، ژوئن ۲۰۱۴)، دکتر هنری کلود «بیدارسازی ها»ی خاصی را کشف کرده است که افراد – در زندگی و کسب و کار – زمانی که آن ها را انجام می دهند، هیچ گاه به عادت قبلی انجام کارهایشان بر نمی گردند. و زمانی که این اتفاق می افتد، دیگر هیچ گاه شخص قبلی نخواهند شد. به طور خلاصه، گرفتند که چی شد.

دکتر کلود می گوید: سال ها قبل، یک تصمیم بد در کسب و کار باعث بحث جالبی بین من و مربی ام شد. درس مهمی را از طریقی سخت آموختم، و او مرا مطئمن ساخت: نکته جالب این است که زمانی که این درس را می آموزید، هیچ گاه به عقب باز نمی گردید. هیچ گاه دیگر آن کار را انجام نمی دهید.

می خواستم بدانم که «بیدارسازی ها»ی اصلی که افراد موفق از آن ها عبور می کنند و برای همیشه نحوه انجام کارهایشان را تغییر می دهد، و آن ها را به سمت موفقیت در کسب و کار، ارتباطات و زندگی می کشاند، چیستند؟ شروع کردم به مطالعه ی این بیدارسازی ها و در طول سال ها به تحقیق در مورد آن ها پرداختم.

اگرچه زندگی و کسب و کار درس ها ی زیادی به ما می آموزد. دکتر کلود ۱۰ راه یادگیری که افراد با عملکرد بالا از آن ها عبور می کنند و هیچ گاه به آن ها باز نمی گردند را مشاهده کرد.

افراد موفق دیگر هیچ گاه …

۱-به کاری که جواب نمی دهد باز نمی گردند. چه شغل باشد، چه یک رابطه ی شکست خورده که به دلیلی خوب پایان یافته بود، دیگر هیچ گاه نباید به همان چیز برگردیم، و بدون متفاوت بودن نمی توان نتایج متفاوتی انتظار داشت.

۲-کاری که برای انجام آن باید شخصی شوند که نیستند. در انجام هر کاری، باید از خودمان بپرسیم: چرا این کار را انجام می دهدم؟ آیا مناسب انجام این کار هستم؟ آیا این کار برای من مناسب است؟ آیا این کار برای من قابل تحمل است؟ اگر جواب هر کدام از این سوال ها منفی است، بهتر است دلیل بسیار خوبی برای انجام آن داشته باشید.

۳-سعی نمی کنند شخص دیگری را تغییر دهند. زمانی که دریابید نمی توانید شخصی را مجبور به انجام کاری کنید، به آن شخص آزادی خواهید داد تا خود نتایج کار را نجربه کند. با این کار، شما نیز آزادی تان را می یابید.

۴-باور ندارند می توان همه را خشنود کرد. زمانی که دریابید واقعا غیر ممکن است که همه را از خود راضی نگه دارید، شروع به زندگی هدفمندی می کنید که در آن سعی خواهید کرد افراد درست را راضی کنید.

۵-راحتی کوتاه مدت را به سود بلند مدت ترجیح نمی دهند. زمانی که افراد موفق درمی یابند آنچه می خواهند نیازمند یک گام دردناک و با محدودیت زمانیست، از انجام این گام سرباز نمی زنند چرا که می دانند این کار آن ها را به سود بلند مدت می رساند. زندگی با این اصل، یکی از اصولی ترین تفاوت ها بین افراد موفق و ناموفق است، چه در زمینه شخصی و چه حرفه ای.

۶-به کسی که بدون عیب به نظر می رسد اعتماد نمی کنند. طبیعی است که به طرف افرادی جذب شویم که «فوق العاده» به نظر می آیند. ما عاشق کمال هستیم و باید همیشه به دنبالش باشیم. باید به دنبال افرادی برویم که در کار خود بهترین هستند، کارمندانی که عملکرد بالایی دارند، همسرانی که افراد بی نظیری هستند، دوستانی که شخصیتی درخشان دارند، و شرکت هایی که برتر هستند. اما زمانی هایی هست که شخصی یا چیزی بیش از حد خوب به نظر می رسد. جهان کامل نیست. نقطه. هیچ کس و هیچ چیزی بدون عیب نیست، و اگر این گونه به نظر می آید، توقف کنید.

۷-چشمانشان را از تصوی کلی بر نمی داند. زمانی که در زندگی مان تصویر کلی را می بینیم، از نظر احساسی بهتر کار می کنیم و عملکرد بهتری داریم. برای افراد موفق، هیچ اتفاقی کل داستان نیست. برنده ها هر روز این را به خاطر دارند.

۸-در انجام تلاششان کوتاهی نمی کنند. مهم نیست که چیزها از بیرون چه قدر خوب به نظر می آید، تنها با یک نگاه عمیق، با پشتکار، و صادقانه است که آنچه را نیاز داریم در می یابیم: این واقعیت که به خودمان مدیونیم.

۹-در پرسیدن این مطلب از خودشان که چرا این جا هستند، کوتاهی نمی کنند. یکی از بزرگ ترین تفاوت ها بین افراد موفق و دیگران این است که چه در زندگی، چه در روابط و چه کسب و کار، افراد موفق همیشه از خودشان می پرسند، در این موقعیت من چه نقشی ایفا می کنم؟ به طریق دیگر، آن ها خودشان را تنها به عنوان قربانی نمی بینند، حتی اگر قربانی باشند.

۱۰-فراموش نمی کنند که زندگی درونشان، موفقیت بیرونی شان را تعیین می کند. زندگی خوب گاهی کار کمی با دنیای بیرون دارد. ما بیشتر با آنچه در درونمان هستیم، شادیم و احساس رضایت می کنیم. تحقیقات این مسئله را ثابت می کند. و زندگی درونی مان بسیار زیاد به ایجاد بسیاری از شرایط بیرونی مان کمک می کند.

 

و عکس آن نیز درست است: افرادی که هنوز سعی در یافتن موفقیتشان در قسمت های مختلف زندگی هستند، می توانند تقریبا همیشه به یکی از این موارد به عنوان دلیل این که همان اشتباهات را تکرار می کنند، اشاره نمایند.

همه اشتباه می کنند .. حتی موفق ترین افراد. اما کسانی که به خواسته هایشان می رسند، آنچه بهتر از دیگران انجام می دهند این است یک یا چند تا از الگوهایی که باعث این اشتباهات می شوند را تشخیص می دهند و دیگر هیچ گاه آن ها را تکرار نمی کنند. به طور خلاصه، آن ها از درد خود و دیگران درس می گیرند.

چیزی که باید به خاطر داشت این است که درد اجتناب ناپذیر است، اما دو بار تکرار یک درد، زمانی که می توانستیم از اولی درس بگیریم و کاری متفاوت انجام دهیم، قطعا قابل اجتناب است. ما به راه های جدید برای شکست نیاز نداریم، همان را ه های قدیمی خوب کار می کنند. وظیفه ما در کسب و کار و زندگی این است که این راه ها را تشخصی دهیم و هیچ گاه دیگر آن ها را انجام ندهیم.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *